کیفیت آموزش و پرورش مورد تایید مدیران و مردم نیست

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از اجرایی نشدن طرحها طی سالهای گذشته، گفت: اگر این طرحها در گذشته اجرا می شد، امروز آموزش و پرورش با کیفیت تری را شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بطحایی در همایش توسعه مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش که روز شنبه در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، گفت: در زمینه‌های آموزشی، تربیتی، پرورشی، تربیت‌ بدنی و برنامه درسی برنامه‌هایی طراحی شد و امروز مراکز اسناد ما مملو از این طرحهای مکتوب اما متاسفانه یا کنار گذاشته شده اند یا اصلا به مرحله اجرا نرسیده است.

وی با بیان اینکه اگر طرحهای گذشته به خوبی اجرا می‌شد،‌ امروز آموزش و پرورش با کیفیت‌تری را شاهد بودیم، اظهار داشت: کیفیت آموزش و پرورش در حال حاضر مورد تأیید مدیران ارشد کشور و مردم نیست.

بطحایی ادامه داد: در طی سالهای گذشته، یک مشکل راهبردی در آموزش و پرورش وجود داشته و آن مشکل نیز این بوده است که قبل از اینکه طرحی به اجرا دربیاید، مجدداً طرح جدیدی را تدوین کرده‌ایم و تمام انرژی ما صرف تدوین اینگونه طرحها شده است. متاسفانه کیفیت آموزش و پرورش، در حال حاضر مورد تایید مدیران ارشد کشور و مردم نیست.

وی افزود:  آموزش و پرورش بنیادی‌ترین برنامه‌ای است که برای اداره کشور در درازمدت می‌توان به آن تکیه کرد. طبیعی‌ترین نوع مشارکت در آموزش و پرورش، مشارکت مردم است.

معاون وزیر اموزش و پرورش تصریح کرد: شاید یکی از دلایلی که رهبر انقلاب این روزها را به نام "اقتصاد مقاومتی" نامگذاری کرده‌اند، ضعف مدیریت منابع آموزش و پرورش و سایر ارکان بوده است؛ متأسفانه آنچیزی که کمتر در آموزش و پرورش به آن پرداخته شده، مدیریت منابع است.

وی در ادامه تأکید کرد: باید تلاش کنیم از ظرفیت مدارس غیردولتی که می‌تواند نشانگر توسعه یافتگی باشد، بهره‌مند شویم.

/ 1 نظر / 26 بازدید

سلام یارمهربان. بله درسته بایدبه فکرچاره باشیم تانسلهای اینده به این روزهاغبطه نخورندوبرماست که بسترترقی رابرایشان فراهم کنیم.به امیدان روز دوست دارم اگراندیشه ای داری بنویسی تااستفاده کنیم.